Viis soovitust alanud aastaks

märts 9, 2020

Viis soovitust alanud aastaks

Ott Kiivikas soovitab: 5 positiivset harjumust, mida oma ellu juurutada

Kas tahad alanud aastal oma elustiili muuta ning tunda ennast iga päev energiliselt ning produktiivselt? Treener ja koolitaja Ott Kiivikas annab viis soovitust, mida püsivalt järgides saavutad ka positiivsed tulemused.

Leia lemmiktreening ja tee seda regulaarselt

Muuda sportimine enda jaoks tavapäraseks rutiiniks. Selleks proovi erinevaid spordialasid, et selgitada välja endale nendest meelepäraseim ja efektiivseim. Võta trenniharjumust kui maratonijooksu – pole tähtis kui kiiresti sa esimesed viis kilomeetrit läbid, vaid oluline, et üle finišijoone tuled. Pea meeles, et treeningust saadav tulem ning hea enesetunne ei teki päevapealt. Kuid kui sa selle ära jõuad oodata, hakkad treeninguid nautima.

Ära kiirusta

Võta oma eesmärkidest välja sõna kiire. Kiireid lahendusi ei ole ega tule, hakka võtma liikumist ja sportimist kui elukestvat tegevust (sarnaselt söömise ja magamisega). Hakkad nägema muutusi ega pea pettuma kui koheselt supervormi ei jõua. Iga asi omal ajal!

Sea sisse toitumisrežiim

Toitumise korrastamise kõige olulisem alus on ööpäevase režiimi tekitamine. See tähendab kindlate kellaaegade ja toidukordade planeerimist oma päevakavasse. Peale seda võiks üle vaadata toiduainete valiku ja õppida natuke ka pakenditelt lugema, mida sisaldab toit, mida igapäevaselt tarbid.

Ammuta toidust lisaenergiat

Ära arva, et toitumise korrastamine on vajalik ainult neile, kes soovivad kehakaalu alandada. Kui sind huvitab produktiivsus ja lisaenergia igas päevas, siis see soovitus on just sulle!

Õigesti planeeritud ja sobivas makrotoitainete vahekorras toitumine tõstab märgatavalt sinu produktiivsust nii tööl, koolis kui trennis.

Leia mõttekaaslane

Proovi kaasata oma tegevusse kas oma elukaaslane, naine või mees, aga miks mitte ka sõber või töökaaslane. Koos tehes on kellega oma hobiasju arutada ja eesmärkide poole püüelda.

Lisaks muidugi see, et kui täna endal minekut ei ole, siis keegi teine kannustab!