Tööd on palju, aga mulle see meeldib

oktoober 20, 2021 Ott Kiivikas

Tööd on palju, aga mulle see meeldib

Kuu aega on mööda läinud linnulennul ja aeg oma tegemised taaskord kokku võtta. Peab tunnistama, et oli meeletult töine kuu ja täiesti vabu päevi oli vaid mõni üksik terve kuu peale. Kogu selle tempo teeb võimalikuks see, et valdav osa minu tööst on see, mida ma teen suurima heameelega ja siis ei teki ka kuhjunud kohustustest või tihedast päevaplaanist suurt stressi. Ja päeva lõpus koostan ma ikkagi ise oma päevakava.

Koolitushooaeg on käimas täitel tuuridel ja kuu jooksul toimus mul rekordarv koolitusi. Nii jõudsin koolitama noori Antsla Noortekeskusesse, osalesin Jõhvi kontsertmajas Noortekonverentsil, lisaks Valga Ühisgümnaasiumis kaks ettekannet. Veel mahtusid siia kuusse koolitused eri firmadele Eugesta Eestile, Eventus Ehitusele ja Operailile. Teemade valikus olid „Meeste tervis“, „Tervislik eluviis“ ja „Enesusk, edu alus“.  Juba on uueks kuuks sama palju koolitusi tellitud, seega näen selget elavdumist koolitusturul. Üks huvitavamaid koolitusi toimus 15. oktoobril Valga valla 9. klasside õpilaste karjääripäeval. Sel korral oli fookus seatud eesmärkidele ja eneseusule. Käisin õpilasi isikliku kogemuse näitel eneseusu teemal innustamas ja rääkisin põhjalikumalt sellest, kuidas seada enda eesmärgid nii, et jõuda soovitud tulemusteni ja olla edukas ning kuivõrd oluline on edu saavutamisel järjepidev tegutsemine ja usk iseendasse. Hoolika kuulamise ja konspekteerimise järel said kõik üheksandikud Tartu Kunstikooli tudengite juhendamisel õppida enda jaoks loengust saadud olulisi mõtteid paberile visualiseerima. Vaatamata sellele, et olen väga paljudes koolides õpilasi innustamas käinud, oli seekord huvitav just see õpilaste praktiline töötuba, kus koheselt kasutati koolitusel õpitut! Innustan ka teisi koole sarnast eeskuju järgima!

Koostöös Omnigym Eestiga paigaldasime rekordarv uusi välijõusaale! Pean tunnistama, et ma ei ole kogu oma kulturismikarjäääri jooksul avanud ühes kuus nii palju uusi jõusaale kui nüüd. „Kogematta“ sattus see kokku valimiseelse ajaga, kuid see on fakt, et välijõusaalid jäävad õue pikkadeks aastateks ja neid ei võeta maha ka peale valimisi. Nii paigaldasime ja tegin treeningualase väljaõppe Nissi kooli välijõusaalis, Keila kooli staadioni juures, Õismäe terviseraja äärde paigaldasime lausa kaks välijõulinnakut, Kristiine linnaosas Seebi tänavale sai püsti korralik park. Lisaks Tehvandile ja ka Tartusse. Jõusaaliseadmete tutvustuse tegime ka Narvas ja loodetavasti tuleb mingi hetk ka sinna korralik välijõusaal. Sellega jõusaalide avamine ei piirdunud, vaid lisaks käisin ka Jõgevamaal, Kuremaa ujulas, kus avasime väga korraliku Matrixi jõusaaliseadmetega varustatud sisejõusaali. Kohapealsed eestvedajad eesotsas Rainis Polliga on seisnud selle projekti eest. Kui ka teine pool seadmeid kohale tuleb on tegemist väga vinge jõusaaliga. Välijõusaaliseadmetega saate tutvuda siin: https://davidcityline.com/       

Lubasin kirjutada seekord ka oma trennidest ja muudest tegemistest. Trenni teen nädalas ca 5 korda, neist neli on jõutrennid koos kardioga. Ole hakanud uuesti jooksma ja praegu tuleb iganädalaselt ca 15-20 km jooksu. Trennid on jaotatud neljaks eri päevaks ja teen korra nädalas kõik lihased läbi. Kuna mingit hullu sportliku eesmärki hetkel ei ole siis valdavalt teen enesetunde järgi lihtsalt läbi. Kui mõni päev on rohkem powerit, siis panen ikka suuremaid raskusi ka kangile ja teine päev kui natuke vähem, siis teen lihtsalt pumpava trenni. Üks väljakutseid, mida ma oma peas vahepeal tegin, et saada suuremat motivatsiooni, oli lõuatõmmete challenge. Pean lõuatõmbeid vaieldamatult üheks parimaks seljalihaste baasharjutuseks. Kui alustasin tegin ca 10 tõmmet (mul oli probleem, et kui tegin lõuatõmbeid, siis tuli vasakusse õlga valu ja see ei lasknud pikka aega lõuatõmbeid teha). Nüüd aga tegin igal trennipäeval vähemalt 1 seeria lõuatõmbeid kuni suutlikuseni. Lisaks siis 1 päeval tugevam seljatrenn ja rohkem seeriaid. Tulemus paranes päris märgatavalt ja ca 5 -6 nädalaga paranes minu lõuatõmmete hulk 10 – lt 20 ni! Ütleme nii, et kohe vanaisaks saava mehe kohta täitsa kena tulemus. Tõmban ilma nõksuta ja kontrollitult.  Lisaks jõusaalile käin koos kaasaga kord nädalas tennist mängimas ja see on hea mänguline vaheldus jõusaalile. Meil on kodu lähedal uus Laagri Tennisekeskus ja seal on hea kattega väljakud. Selge, et mänguliselt olen ikka enamjaolt „peksupoisi“ rollis, kuid üks kord on õnnestunud siiski ka võit võtta. Aga annan endale ikka väga selgelt aru, et Cassy on 10 aastat regulaarselt alaga tegelenud ja mina alles mõned aastad ja seda ka vaid mõned korrad aastas. Igal juhul on tegemist vahva ühistegevusega ja soovitan seda ka teistele.  

Toitumine – Vaatamata sellele, et võistlusspordist hetkel juttu pole on mu toidusedel ja toiduvalik jäänud suhteliselt sarnaseks. Alates hommikusöögist, milleks on reeglina puder ja ka toidukordade arvust, mida proovin hoida nelja toidukorra juures ööpäevas. Kindlasti on ka vabamaid hetki ja käin nüüd ka rohkem väljas söömas, just lõunatamas. Kuid proovin valida ikka kvaliteetsemat toitu. Valgukoguseid näpuga enam taga ei aja aga vaatan, et neid iga toidukorra juures ikka oleks (liha, kala, muna, kodujuust, kohupiim, sink, juust jne.) Kindlasti kuuluvad mu toidusedeli juurde Valio Profeel tooted  https://www.valio.ee/tooted/brandid/valio-profeel/ , mida ma aitasin ise välja arendada. 

Uue väljakutsena alustasin just oktoobrist koostööd Linnamäe Lihatööstusega ja fookuses on Liivimaa Lihaveise tooted. Olen juba päris mtimeid erinevaid tooteid ka testinud ja pean tunnistama, et leidnud juba ka mitmed lemmikud nagu: Mahe rohumaaveise steik (minutisteik) , külmsuitsu põdrasink ja Eco Beef Jerky.  Linnamäe tootevalikuga saate tutvuda siin: https://www.linnamae.eu/  

Toidulisandeid kasutan kindlasti vähem kui varem aga siiski on neid päris mitmeid minu toidusedelis.  Hommikuti lisan pudru sisse valgukoguse tõstmiseks Hera 80 vadakuvalgu konsentraati. Vahepaladeks, eriti kui mul on selline tihe graafik nagu mul praegu tööalaselt on, söön imemaitsvaid Rox valgubatoone või joon valmisjooke Protein 50.  Enne trenni või kohvi asemel kasutan aeg – ajalt Celcius vitamiini energiajooke. Selliseid lisandeid nagu beta-alaniin, kreatiin jne. ei ole ikka väga pikka aega kasutanud, kuid ka need on minu koostööpartneri Baltic Nutrition Partners valikus kenasti olemas. Kasuta tellimisel sooduskoodi Ott20 ja saad 20% allahindlust! Nende koduleht: https://fastbaltics.eu/

Eelmises blogipostis lubasin kirjutada teile  ka investeerimisest. Sellega alustasin juba paar aastat tagasi ja tegelen tänaseni. Selge, et oma teadmistelt olen alles algaja kuid juba protsessis osalemine õpetab iga päev. Alustasin ühisrahastus platvormidel nagu Estateguru ja Crowdeste, sealt edasi Omaraha ja siis juba aktsiad Tallinna börsilt. Tänaseks on lisandunud ka krüpto ja startup FitSphere. Seega õnged on kenasti igal pool vees ja kindlasti sobib minu natuuriga kokku ka natuke suurema riskiga investeerisvõimalused nagu aktsiad ja krüpto. Ühisrahastus sobib pigem neile, kes iga päev ei viitsi või ei taha oma aega panustada. Kuna käesoleval hooajal on läinud enamus vahendeid koduse Spa- ja koolituskeskuse ehituseks, siis ei ole saanud ma jõuliselt oma portfelli kasvatada, kuid nüüd kus maja valmis, saan hakata rohkem vahendeid suunama ka investeerimisse. Nii osalesin „rahvaaktsia“ Enerfit Greeni märkimisel ja samuti lisasin portfelli Arco Vara aktsiaid. Näpuotsaga lisasin ka Läti Delfin Groupi aktsiaid. Nii palju Iposid kui praegu käimas, ei mäleta ka vanemad investeerijad, seega käsil on põnevad ajad. Kindlasti on mõistlik oma portfell hajutada eri firmade vahel.

Õnnestunuim aktsia mu portfellis on  LHV – see on plussis üle 300% , samuti Harju Elekter üle 100%, Moderna vaktsiinitootja + 400%. Siit ei maksa välja lugeda, et ainult üks pidu käib, sest on ka rida aktsiaid, mis on mu portfellis miinuses – NIO – 10%, Coop pank  – 9% ning lisaks olen ka mitmed pikalt miinuses olnud aktsiad, maha müünud ja soetanud siis portfelli uusi ning suurema kasvupotentsiaaliga aktsiaid. Olen orienteeritud rohkem kasvuaktsiatele ja vähem dividendi aktsiatele. Viimased hakkavad tööle siis kui tõesti on juba arvestatav kogus aktsiaid portfellis. Kui küsite, et kust alustada investeerimist, siis mina ütlen, et lugemisest. Ka mulle kingiti alguses  Jaak Roosare teos  „Rikkaks saamise õpik“  ja sealt ma siis Raivo Heina õhutusel lugemisega alustasin. Investeerimises on ühine joon treenimisega- see on elukestev tegevus ja tulemuse määäratleb ära järjepidevus!

Selleks korraks vast jälle aitab. Kindlasti teen uue sissekande juba uuel kuul, kus võtan kokku oma järjekordsed huvitavad tegemised. Ootan ka teie tagasisidet, et teada saada, mis teid huvitab ja mida soovite lugeda minu blogipostitustest.


1 kommentaar


  • Karl

    • 25. okt. 2021, 06:00
    • Vasta

    Tere Ott. Väga põnev lugemine. Järgmises postituse ehk paari sõnaga millisesse suurusjärku su portfell jääb ja mis tootlus ootad aasta baasil. Edu,jõudu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga