Uus algus

september 21, 2021 Ott Kiivikas

Uus algus

Head sõbrad, tuttavad ning fännid, keda minu tegemised huvitavad. Aeg on jõudnud sinnamaale, et otsustasin taaselustada oma blogi ja seda lihtsalt põhjusel. Üha kiiremini muutuvas maailmas leiab küll info kiirelt kätte ja saab läbi pildimaterjali aru, kus inimene viibib või mida ta teeb, kuid tihti puudub kas aeg või soov lisada sinna pikemat emotsiooni või selgitust.

Ma pidasin regulaarselt blogi aastaid tagasi Fitness.ee portaalis kui olin sellega tihedalt seotud. Blogipidamine ise sai alguse enne seda kui tulid FB ja Instagram. Siis olid foorumid kohad, kus põhiline infovahetus käis. Nüüd, kus mul on avatud uus kodulehekülg ja ka e-pood, on põhjust ka pidevalt sisu toota ja anda ülevaadet oma paljudest tegemistest, millega ma seotud olen. Loodan, et leiad siit põnevat lugemist ja lisaemotsiooni või ka selgitusi neile tegemistele, mis sulle minu sotsiaalmeedia kontodelt silma jääb. Lisaks kindlasti annan jooksvalt infot, kus mind esinemas või üritustel osalemas näeb, et sul oleks võimalusel soovi korral mind vaatama või kuulama tulla. 

Sissejuhatuseks pean vaatama tagasi käesolevale aastale ja võtma korraga kokku aasta esimesed 8 kuud. Hiljem piirduksin kuus ühe kokkuvõtva blogipostitusega.

2021 aasta on olnud igas mõttes tormiline ja muutusterohke. Kogu selles COVIDI virrvarris on tulnud ka oma elukorralduses ja tegemistes korrektuure teha. Suurim muudatus on olnud seotud ehitusprojektiga, kus hakkasin oma koduhoovi peale  planeerima lisahoonet – OKK Koolituskeskus/Homespa (heal majal mitu nime). See projekt sai tegelikult alguse juba 2020 a. kevadel, kuid tänu esimesele koroonalainele peatasime selle projekti aga jõudsime siiski ära vedada kõik kommunitaktsioonid ja valmistasime ette maja vundamendi valamiseks pinnase. Uuesti käivitus projekt selle aasta märtsis ja kui teine laine peale tuli, siis jäid mu vend Mikk ja tema partner Hardi Eestisse koju lõksu ning ei pääsenud Soome oma tavapärasele tööle enam tagasi.  Pakkusin välja, et tulgu mulle appi ehitama ja nii see asi hooga lahti läks. Maja karbi saime püsti juba esimese kuu lõpuks ja tundus, et selle tempoga võib juba mais uksed avada….))).

Mehed aga said Soome tagasi ja ehitus  peatus mõneks ajaks, sest keeruline oli leida uusi asjalikke töömehi objektile. Tänu tutvustele sain uuesti maja ehitust jätkama kaks Saaremaa meest- Riho ja Älfi ning sealt edasi läks töö juba hoogsalt. Nad osutusid kuldsete kätega meesteks, sest vaatamata meie soovitud erilahendustele, ei kuulnud ma kordagi väljendit, et sorry, me ei oska seda või teist asja teha. Ise võtsin teha lihtsamad abitööd nagu ehitusmaterjalidega varustamine, värvimine, kaevamine jne. Need on päris ajamahukad tööd ja kuna suvel oli ka vähem treeneritööd sain rahulikult nii nädala sees kui lõpus abitöid teha. Sisekujunduse võttis enda peale Cassy (minu elukaaslane) ja vaadates lõpptulemust sai ta sellega suurepäraselt hakkama. Olen talle korduvalt soovitanud hakata tegelema disaini ja kodukujundustega süvitsi. Loodan, et õnnestunud keskuse kujundamine tekitab temas soovi, end selles vallas tulevikus rohkem teostada ning hakata sisekujunduse teenust pakkuma.  Elame – näeme.

Selge, et kogu see ehitusprotsess ei kujunenud lihtsaks, sest mäletavasti hakkasid ehitushinnad kosmiliselt kasvama. Julgen öelda ka, et algselt planeeritud eelarvest kujunes lõplik maksumus pea poole kallimaks. Vaatamata isegi sellele, et paljudel juhtudel tuldi vastu turundus – partnertehingutega. Kuid lõpptulemus on seda väärt. Kuna mul on piisavalt jälgijaid sotsiaalmeedias, siis ka koostööpartnerite huvi oli sedavõrd suurem, et omalt poolt paremad pakkumised teha. Siinkohal oleksi soov neid tänada: Välibasseini osas tegi hea pakkumise ja lahendi Arctic Spas nende koduleht www.arcticspas.ee , õhk-vesi soojuspumba paigaldasid Viru Meistrid www.mugavkyte.ee Sauna osas läheb eraldi tänu Saunateamile, eesotsas Erko Lankiga, kes lõi unikaalse ja ägeda sauna, ning koostöös Saunumiga sai sinna paigaldatud ka Saunumi Primary keris, mida täna kui oleme seda juba paar kuud testinud, ei vahetaks mingil juhul tavakerise vastu.  

Selge, et kogu ehitusprotsessis osales kõiksugu spetsialiste ja eraldi nende kõigi väljatoomine võtaks juba terve postituse sisu, aga kindlasti tänan veel naabrimeest Ahtot, kes kogu elektrivärgi osas abiks on olnud.  Suur aitäh ka kõigile teistele, kes vähemal või rohkemal määral nõu ja jõuga abi on osutanud. Kogu maja planeerimisel mõtles palju kaasa ka  Cassy sõbranna Siret, kes ise on tegelikult pigem aiakujundaja, kuid maitset jagub tal ka mujale.  Igal juhul oleme täna oma tegemistega lõpusirgel ning oleme Cassyga saanud juba korralikult nautida nii sauna kui välibasseini mõnusid.

OKK Koolituskeskuses on juba korraldatud ka mõned üritused ja neist meeldejäävam on tütre Amani beebi sooteatamise ehk gender reaveal pidu. Eesti kultuuris suht uus nähtus, kuid välismaal levinud. Eraldi tuli kohale ürituse korralduse ettevõte Her Events ja võttis enda kanda väga ägeda tüdrukutepeo organiseerimise. Kogu korralduslik pool: söögid, joogid, programm, peokoha dekoreerimine oli väga hästi läbi mõeldud. Kohapeale oli eraldi kutsutud fotograaf, kes kõik jäädvustas. See omakorda pani ka meie pähe mõtte, et tulevikus võiks korraldada oma keskuses teisigi sarnaseid üritusi. Lisaks on keskus sobilik ka väikesematele seltskondadele firmasisesteks koolitusüritusteks, kus pakun koos ruumi rendiga juurde oma koolitusi. See on  koolitus/lõõgastus samaaegselt. Seega kui keegi soovib sarnast üritust oma sõpruskonnale või firmale korraldada, võtke meiega julgesti ühendust. 

Teine suurem muutus on see, mida ma ka juba põgusalt mainisin, nimelt ma saan vanaisaks! Jah, kes oleks võinud arvata, et see juba sellel aastal juhtub, kuid öeldakse iga asi tuleb omal ajal või natuke hiljem…..Igal juhul julgustasin Amanit seda sammu astuma ning väike sõbrake ilmale tuua. Tore on tõdeda, et ta selle mõtte ka omaks võttis ja selle positiivse otsuse tegi. Kindlasti oli tema pea täis hoopis teisi mõtteid kui lapse kasvatamine ja koduperenaiseks olemine, kuid lohutasin teda ka sellega, et elus ei jää tegelikult midagi tegemata, lihtsalt mõni asi tuleb natuke planeeritust hiljem. Samas on ka tore kui oled ise alles noor, alla neljakümne,  aga lapsed on juba täiskasvanud. Igal juhul valmistume vanavaemateks saamiseks ja ees on ootamas põnevad ajad. 

Muud tööd ja tegemised võtan kiiremini kokku. Tööasjadest on mõned huvitavad projektid käsil, neist esimene on liikumist aktiviseeriva äpi FitSphere arendus. See on ka ühtlasi minu päris pika ettevõtja kogemuse juures esimene startup, milles ma kaasa löön. Ütlen kohe, et totaalselt teine tegemine ja loogika kuidas kogu rahastamine ja tuleviku planeerimine on kujundatud.  Ise andsin nõusoleku eelkõige seetõttu, et näen sellisel rakendusel, ajal mil inimeste ülekaalulisus aina süveneb, suurt perspektiivi. Lisaks on FitSphere meeskond väga tugev, nii asutajatest kuni investoriteni, kellega koos seda asja saan ajada. Igal juhul kutsun teid üles oma telefonis FitSpheri äppi alla laadima. Teretulnud on ka partnerfirmad, kes oma teenuseid või tooteid soovivad meie rakenduses eksponeerida ja inimestele liikumise aktiviseerimiseks preemiaid välja panna. Kuna käimas on esimese rahastus vooru lõpp siis on veel võimalus ka investorina kohe esimesest ringist punti tulla. Seega kui kellelgi hoopis see huvi, siis võta minuga otse ühendust. 

Teine suurem väljakutse on väli jõusaaliseadmete müügiga seotud. Probleemi olemasolust saadi aru esimese koroonakriisi laine ajal kui spordisaalid suleti ning inimesi suunati õue treenima. Siis aga avastati, et olemasolevad pargid ja väli jõusaaliseadmed ei võimaldagi korralikult treenida. Käisin ise kohal ja testisin pea kümme erinevat väliparki ning tulemuseks oli see, et leidsin nende seast parimad lahendused, milleks osutusid Omnigym nimeliste seadmetega trenažöörid https://davidcityline.com/ Tänaseks on paljudesse uutesse  välijõusaalidesse just need seadmed paigaldatud. Viimati avati Tallinna suurim Tondiraba park, kus on lausa 2 välijõusaali Omnigymi trenažööridega. Lähiajal on tulemas veel 5 väliparki lisaks. Omnygymi suurimaks plussiks on see, et raskuse vahetus trenažööril on ainult üks käeliigutus. Lihtne nagu ukselingi vajutus. Liskas võimaldavad seadmed treenida väga erineval huvirühmal lastest kuni vanemate inimesteni. Viin kuni oktoobri lõpuni läbi välijõusaali treeninguid Tondiraba pargis igal pühapäeval kella 14.00-15.30. Välja arvatud 10.10, sest just siis toimuvad Eesti Meistrivõistlused Kulturismis ja Fitnessis Salme kultuurikeskuses. Viimasel treeningul olid osalejaid alates 7 eluaastast ja lõpetades 74 aastani!

Tööasjadest enim võtab minu päevast  aega personaaltreeningute läbiviimine Sparta Spordiklubis. Vaieldamatult parima varustusega jõusaal Eestis! Õige pea peaks sealne valik taaskord laienema ning veelgi parema seadmete pargi saama. Treenitavaid on nii tippsportlastest kuni tavainimesteni, kes lihtsalt soovivad vormi saada.  Lisaks on palju treenitavaid, kes harrastavad mõnda muud spordiala, aga vajavavad jõusaali treeninguid lisaks, et saavutada paremaid tulemusi oma lemmikharrastuse juures. Uus suund ja spetsialiseerumine on ka toitumishäirega tüdrukud ja naised, kes minu poole pöörduvad.  Olen selles vallas ennast harinud ja tänaseks saanud ka töökogemust, kuidas nendega toime tulla. Selge, et mingi imetegija ma ei ole, kuid tundub, et suurem osa on minu käest vähemal või rohkemal määral abi saanud.

Lisaks tellitakse mind ka erinevatele üritustele päeva või õhtujuhiks. Nii olen juba septembris läbi viinud Rakvere Rammumehe võistlust, Tartus olin õhtujuht kui Lucky Loore spordibaasis loositi välja Toyota Camry. Lisaks sain õhtujuhtimise kohustusi pidada ka tuttava 30. juubelil. Seega tööd jagub ja ma tõesti naudin ka seda osa oma tööst.

Koolitushooaeg on samuti alanud, mäletatavasti asutasin oma koolitusfirma Ott Kiivikase Koolitused OÜ  juba viis aastat tagasi ja tänaseks on seis selline, et koolitusi tellitakse pea igal nädal. Nii käisin septembris tegemas kahte koolitust „Tervislik eluviis“ „ Mehe tervis“ Hallistes. Lisaks loeng „Sportlase toitumine“ Sisekaitseakadeemias. Kuu lõpus ootab veel sõit Antsla koolimajja, kus tuleb ettekandmisele „Sport ja toitumine“ loeng. Juba tuleb päringuid ka oktoobri ja eriti novembri kuusse, mis on meeste tervisele suunatud kuu. Loeng „Mehe tervis“ on sel kuul väga populaarne. Minu poolt pakutavate koolitustega saad tutuvuda siin: https://otikoolitused.ee/koolitused/  Alati on võimalik tellida ka kohandatud loeng või ettekanne soovitud teemal – mille siis kooskõlastame.  

Kuna tänane sissekanne on veninud juba päris pikaks siis järgmistes blogipostitustes kirjutan juba ka oma sportlikkest väljakutsetest, toitumisest, toidulisanditest, investeerimisest, laiemalt spordi propageerimisest ja muudest projektidest, millega ma vähemal või rohkemal määral seotud olen. Kui sa jõudsid lugemisega siiamaani, siis mina TÄNAN!

Alati on teretulnud tagasiside ja ettepanekud uute postituste tegemiseks. Kui tunned, et see sisu on väärt ka teistega jagamiseks, siis võid vabalt seda linki ka oma tutvusringkonnas jagada.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga